BIZTONSÁGI MENTÉSEK MEGSZEREVEZÉSE, BEÁLLÍTÁSA, OFFLINE, OFFSITE MENTÉSEK MEGVALÓSÍTÁSA
A katasztrófák ellen – legyen az akár elemi kár, vagy szándékos károkozás, vírustámadás a biztonsági mentések jelentik a legnagyobb védelmet. A mentési megoldások kidolgozása során figyelembe vesszük a mentendő adatok körét, a biztonsági mentés tárolásának lehetőségeit és a biztonsági mentés futásának időtartamát is.
A felhasználónak tisztában kell lenni azzal is, hogy miről és hogyan szeretnének biztonsági mentést készíteni, és mindenekelőtt, hogy milyen biztonsági mentési módszert érdemes használniuk.
A legtöbb biztonsági mentést biztosító eszköz lehetőséget ad a felhasználóknak, hogy kiválaszthassák, miről szeretnének biztonsági másolatot készíteni. A felhasználók eldönthetik, hogy a teljes számítógépről szeretnének-e biztonsági mentést készíteni, beleértve a rendszerkonfigurációkat, felhasználói fiókokat, programokat, alkalmazásokat és fájlokat, vagy csak az egyes adatokról. A számítógép teljes meghibásodása esetén csak a rendszer teljes biztonsági mentése előzheti meg, hogy ne kelljen mindent teljesen elölről beállítani.
A felhasználónak döntenie kell arról is, hogy a manuális vagy az automatikus biztonsági mentést választja. A kézi mentés nagy hátránya azonban, hogy a felhasználónak nem szabad elfelejtenie, hogy az adatairól ténylegesen biztonsági mentés készítsen, különben egy meghibásodás esetén újabb adatok veszhetnek el. Mentőszoftver nélkül az adatok vagy kétszer kerülnek mentésre, ami feleslegesen sok tárhelyet és időt vesz igénybe, vagy az egyes adatokról egyáltalán nem készül biztonsági mentés. Az automatikus mentés esetén meghatározott ütemezés vagy esemény szerint történik a mentés, például a számítógép indításakor vagy leállításakor. Ennek nagy előnye van a felhasználó számára: az automatikus biztonsági mentés beállítása után nyugodt lehet, és nem kell aggódnia a menteni kívánt fájlok manuális mentése miatt.
A leggyakoribb biztonsági mentési módszerek: teljes, differenciális és inkrementális biztonsági mentés.
Ha a teljes mentést rendszeresen végezzük, nemcsak sok időt , hanem sok tárhelyet is vesz igénybe, mivel az összes menteni kívánt adatot mindig le kell másolni.
A differenciális biztonsági mentésnél csak a teljes biztonsági mentéshez képest hozzáadott vagy megváltozott adatokról készül biztonsági mentés.
Az inkrementális biztonsági mentés szintén a teljes biztonsági mentésen alapul. Abban különbözik a differenciálistól, hogy az új adatmentések az előző mentéseket használják összehasonlítási referenciaként. A második biztonsági mentéstől kezdve már nem “minden” kerül biztonsági mentésre a biztonsági mentési adattárban (tárolóban), hanem kezdetben csak az, ami az utolsó biztonsági mentés óta hozzáadódott vagy megváltozott.
Egyedi igényeinek megfelelő megoldást nyújtunk, hogy adatait mindig biztonságba tudja.
Olyan mentési rendszert ajánlunk Önnek, amivel a jövőben esetlegesen felmerülő problémák esetén, lecsökkenthető az informatikai eszközök kiesésének ideje, ezáltal elkerülhető a fennakadás a lehető leghatékonyabb munkavégzés érdekében.
KÉRJEN AJÁNLATOT!
Iroda
2092 Budakeszi
Szőlőskert utca 21.
Telefon
(+36) 30 951 8838
(+36) 1 920 3514
kapcsolat@arendszergazda.hu
Linkek
E-mail küldés: